Urządzenia Steelhead firmy Riverbed uznane zwycięzcą w kategorii : Najlepszy Akcelerator WAN 2009!!!
W połowie stycznia 2009 Riverbed Technology poinformował, że portal InfoWorld uznał produkowane przez firmę urządzenia Steelhead, wsparte systemem optymalizacji RiOS 5.0 za zwycięzcę w kategorii Najlepszy Akcelerator WAN 2009.

Dlatego też po raz kolejny chcemy zwrócić Państwa uwagę na obecne od pewnego czasu na rynku Polskim akceleratory Steelhead  firmy Riverbed. Urządzenia te redukują wielkość przesyłanych danych dzięki optymalizacji protokołów transportowych i aplikacyjnych, kompresji danych oraz odpowiedniemu buforowaniu. W praktyce możliwe jest kilkudziesięciokrotne zredukowanie rozmiaru danych przesyłanych przez łącze WAN. Przesyłane dane siecią WAN dzielone są na fragmenty i zapisywane w pamięci dyskowej, dzięki temu kolejny transfer zawierający znane już fragmenty polega na przesyłaniu jedynie wskaźników do fragmentów zapisanych wcześniej w pamięci cache. Urządzenia optymalizują większość popularnych protokołów aplikacyjnych, m.in. dostęp do plików (CIFS, NFS), poczty elektronicznej (SMTP, POP3, MAPI), serwerów web (HTTP, HTTPS) oraz baz danych MS-SQL i Oracle 11i.

Efektywne przesyłanie danych siecią WAN umożliwia znaczne obniżenie kosztów, zmniejszenie czasu dostępu do danych oraz przyspieszenie działania aplikacji. Znane są implementacje które spowodowały nawet stukrotny wzrost wydajności?.!!

O dynamicznym rozwoju i umacnianiu się producenta Steelhead świadczy również fakt że Riverbed Technology kupił spółkę Mazu Networks, specjalizującą się w zarządzaniu, bezpieczeństwie oraz badaniu wydajności i dostępności aplikacji. Riverbed poszerzy w ten sposób własny asortyment produktów optymalizujących sieci WAN o usługi raportowania i analizy wydajności oprogramowanie sieciowego. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z produktami Riverbed.